Strona Główna Aktualności Linki Kontakt
Baza Pracowników
Baza Doktorantów Doktoraty
Tematy Prac Studia Dzienne Studia Zaoczne Studia Podyplomowe
O Zakładzie Historia Laboratoria Absolwenci (1949-2002) Absolwenci od 2003 Seminaria ZTŚ Plan Zajęć Projekty Zdjęcia
Aktualności Plan zajęć Dla studentów
Strona Główna W skład ZTŚ wchodzi Zespół Elektrotermii


Trwa nabór na studia podyplomowe!

Informacje związane z obecną i przyszłymi edycjami studiów podyplomowych w ZTŚ: dr inż. Andrzej Wiśniewski

Kliknij po więcej informacji


      Ponad 60 lat w Zakładzie Techniki Świetlnej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej kształcą się przyszli inżynierowie oświetlenia. Wiedza, jaką zdobywają, łączy w sobie elementy wielu nauk - elektrotechniki, fizyki, architektury, psychologii. W odpowiedzi na dynamiczny rozwój informatyki i dziedzin pokrewnych, Zakład Techniki Świetlnej rozszerza program nauczania o szeroko pojęte multimedia.

      Multimedia pełnią bardzo ważną rolę w życiu człowieka i są obecnie najszybciej rozwijającą się dziedziną. Istotna rolę, oprócz dźwięku i obrazu w formie grafiki czy animacji odgrywa w przekazach multimedialnych światło. Do tej pory Zakład Techniki świetlnej kształcąc absolwentów przekazywał im wiedzę tylko z tego obszaru. Chcąc wypełnić tę lukę Zakład uruchamia nową specjalność "Technika Świetlna i Multimedialna". Wiedza zdobyta na specjalności umożliwi absolwentom powiązanie techniki świetlnej z animacją video, tworzeniem efektów specjalnych, obróbką dźwięku oraz bardzo popularnym w ostatnim czasie video mappingiem. Interdyscyplinarność techniki świetlnej i multimedialnej wymaga umiejętności spojrzenia na rozwiązywane problemy z wielu stron. Staramy się kształcić naszych studentów tak, aby w dorosłym życiu potrafili poradzić sobie z każdym zadaniem, nie tylko oświetleniowym.

     Zapraszamy do zapoznania się z naszym Zakładem. Na kolejnych stronach prezentujemy rys historyczny, naszą działalność dydaktyczną oraz wybrane projekty.

© Zakład Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej 2007 Wydział Elektryczny